Fintech-y przyszłością instytucji finansowych

Według najnowszych prognoz w najbliższym czasie nawet 1/3 wszystkich usług finansowych zostanie przejęta przez Fintech-y, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Firmy z branży Fintech rozwijają się bardzo szybko i nic nie wskazuje na to, żeby tendencja ta w najbliższym czasie się zmieniła. Inwestycje w ten sektor przekraczają nawet 46 mld dolarów rocznie.

Jak kreuje się przyszłość instytucji finansowych?

Firmy z sektora Fintech mają najwięcej do powiedzenia przede wszystkim e bankowości detalicznej. Już ponad połowa klientów banków jest skłonna zastąpić tradycyjnego doradcę zaawansowanym rozwiązaniem technologicznym. Z nowoczesnych aplikacji do obsługi transakcji kredytowych korzystają już nie tylko młodsi klienci banków, ale również zdecydowanie starci użytkownicy, którzy błyskawicznie przekonują się do nowoczesnych technologii. Olbrzymia popularność wynika przede wszystkim z tego, że większość klientów w pierwszej kolejności ceni sobie niesamowitą wygodę jeżeli chodzi o zarządzanie swoimi finansami.

Jak Fintech-y radzą sobie w Polsce?

Instytucje bankowe chcą zaspokoić coraz większe oczekiwania swoich klientów, dlatego też nieustannie tworzą nowe rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z produktów bankowych. Polskie banki mogą pochwalić się bardzo wieloma nagrodami. Coraz częściej promowane są nie tylko mobilne wpłatomaty i mobilna obsługa transakcji, ale również konta w chmurze. Warto wspomnieć także o tym, że w Polsce jest ponad 5 mln użytkowników, którzy korzystają z systemu BLIK. Ponad połowa wszystkich płatności kartą odbywa się bezstykowo.

Nie tylko polskie firmy

Olbrzymie zainteresowanie Polaków nowymi technologiami zauważyły nie tylko rodzime firmy. Coraz więcej zagranicznych firm wprowadza nowe usługi i produkty, które mają ułatwić życie. Warto wspomnieć tutaj między innymi o firmie Google, która wprowadziła do Polski płatności mobilne Android Pay. Tylko podążając za wszelkimi nowinkami technologicznymi, można prowadzić zdrową rywalizację i konkurować ze swoimi największymi rywalami. Polskie i zagraniczne firmy coraz chętniej sięgają po najlepszych specjalistów z branży Fintech, dlatego też można liczyć na usługi na coraz to wyższym poziomie.