Jak pracuje doradca kredytowy?

Praca doradcy kredytowego dla wielu osób nie jest do końca jasna. Wiele osób waha się przed skorzystaniem z jego usług w obawie o wysokie koszty. Jak naprawdę wygląda praca doradcy finansowego?

Poznać klienta

Doradca finansowy przede wszystkim musi rozpoznać oraz nazwać oczekiwania klienta. Bardzo często zdarza się, że klient, który szuka pożyczki bądź kredytu ma nierealne marzenia. Zadaniem doradcy jest zweryfikowanie potrzeb względem realnych celów.

W trakcie wizyty doradca musi poznać możliwości finansowe klienta. Zapyta o miesięczny dochód, wydatki, obciążenia kredytowe czy historię w banku. Bardzo ważny jest cel kredytu. Kredyt hipoteczny jest przyznawany na innych warunkach niż kredyty gotówkowe.

Kolejnym korkiem współpracy jest dopasowanie możliwości klienta do ofert instytucji finansowych. Zadaniem doradcy kredytowego jest sprawne poruszanie się w ofertach banku. Wiedza o niezbędnych dokumentach, ofercie czy promocjach bankowych jest niezbędna, by mógł dobrze wykonywać swoją pracę i wybierać dla klientów oferty, które najbardziej odpowiadają indywidualnym wymaganiom.

Jak pomoże doradca kredytowy?

Nie każdy klient ma dobrą historię kredytową. Zdarzają się sytuacje, w których klient na skutek niewłaściwych decyzji w przeszłości popełnił błędy, wpływające na jego zdolność kredytową.

Niezapłacone rachunki za telefon lub internet, zaległości w opłatach czynszowych czy niezapłacony mandat mogą być przyczyną problemów z windykacją komorniczą. Wszystkie informacje tego typu wprowadzane są do BIK- u, który sprawdza każdy bank, gdy klient stara się o pożyczkę bądź kredyt.

Dobra historia kredytowa nie jest jednak jednoznaczna z pozytywną decyzją banku. Zdarza się, że bank nie jest gotowy przyznać kredytu w takiej wysokości, jaka potrzebna jest klientowi. Doradca finansowy jest w stanie podpowiedzieć, jakie są sposoby na poprawienie swoich zdolności kredytowych, dzięki czemu można zwiększyć sumę kredytu hipotecznego – odwiedź nas.

Osoby, które nie mają czasu bądź wiedzy, by samodzielnie starać się o kredyt powinny zasięgnąć porady i dzięki temu skrócić czas poszukiwań idealnej oferty.